חייגו 073-3744315

רשימת מוצרים (0)

דרישות מיגון לרכב

גנב אמריקאי שהיה מכור לסמים סיפר שגנבי המכוניות שונאים חמישה דברים: אור יום, מערכות מיגון חכמות, אזעקות, שכנים חטטניים ומצלמות אבטחה. מניסיונו הוא מציע לגנב הרכב לא לבלוט, לפעול במהירות, להימנע מפעולות שיסבו אליו תשומת לב ולפעול בלילה כשהרחובות שקטים.

עכשיו כשאנחנו יודעים זאת, כדאי שבנוסף למיגון נציית גם לטיפים הבאים כשאנחנו לא ברכב:

  • לא לצאת מהמכונית כשהיא פועלת, ולו גם לרגע אחד.
  • לא לשמור מפתח נוסף בתוך הרכב.
  • לא להשאיר חלון פתוח, גם לא פתח צר.

שיעור הגנבות הגבוה בארץ משפיע כמובן על דרישות חברות הביטוח שמתנות את פוליסת הביטוח בהתקנת מערכת מיגון. לצד המערכות החדישות, השוק עדיין מציע את מערכות המיגון הבסיסיות המוכרות מהעבר, אלא שהיום הן משוכללות וידידותיות יותר למשתמש.

אזעקה

אזעקות לרכב הומצאו כבר ב-1913, כשהצופר פעל בעוצמה אם גנב ניסה להתניע את המכונית. הרעיון של סיכול גנבות באמצעות אזעקה עדיין מניע את טכנולוגיות המיגון גם במכוניות החדישות של ימינו. הרעיון הוא למלא את הסביבה הקרובה בעוצמת קול גבוהה שתמשוך תשומת לב מהסובבים, ותגרום לגנב לנטוש את הרכב במהירות ולנסות את מזלו במקום אחר.

אימובילייזר

אימובילייזר הוא התקן אבטחה אלקטרוני שמותקן כבר בפס הייצור על ידי היצרן עצמו. הוא מותאם למכונית ומונע את האפשרות להפעיל את המנוע, אלא אם משתמשים במפתח הנכון. התקן זה מונע התנעה קווית חמה
(Hot wiring) – מדובר בתהליך שעוקף את צמת ההצתה ובכך מאפשר את הנעת המכונית ללא מפתח.

עלוקה

העלוקה היא מערכת מיגון אלקטרונית ששוללת את תנועת הרכב. מערכת זו לא רק משביתה את פעולת המנוע אלא גם מעבירה למוקד מידע על מיקום המכונית. היא מבצעת ניתוק חשמלי באחת המערכות המפעילות את המנוע, כשהיא עצמה מותקנת ברכב במקום נסתר ומכוסה בגוף מתכת שמגן עליה.

קודנית

הקודנית היא התקן שמקשר בין מקשי הספרות עליו מתבקש הנהג להקיש כדי להניע, לבין המחשב שאחראי להפעלת המנוע. פעולת הקודנית מקצרת את המתח בין הסטרטר למצבר – ניתוק שלא מאפשר להפעיל את מנוע המכונית. כדי להתניע, כלומר להעביר מתח מהמצבר אל הסטרטר, צריך להקיש את קוד הזיהוי שנקבע מראש.

כספת למחשב הרכב

כספת למחשב מגנה על המכונית מפני פריצה וגנבה על ידי מניעת החלפת המחשב בידי הגנבים. הכספת גם שומרת מפני התחממות יתר של המחשב. ישנן כספות שמותאמות גם לרכיבי הרכב האחרים ולא רק למחשב.

מערכת איתור משולבת

מערכת זו מצוידת בטכנולוגיות מתקדמות על מנת לתת מענה למגוון סוגי רכבים ולצרכים השונים:

  • טכנולוגיה שמבוססת על תדר רדיו ומסתמכת על רשת של ממסרים על פני הקרקע. הטכנולוגיה מאפשרת לאתר מכוניות גנובות גם כשהן מוסתרות בתוך מבנה.
  • טכנולוגיה שמבוססת על פלטפורמה לוויינית או סלולרית – GPS ו-GPRS – מאתרת מכוניות גנובות באמצעות איכון לווייני בשילוב תקשורת סלולרית. איתור זה מגביר את רמת הדיוק ומאפשר עדכון בתדירות גבוהה מאוד.
  • כדי לקבל את מלוא התמורה מהמערכת, כדאי מאוד להשאיר את מלאכת ההתקנה לאנשי מקצוע מנוסים – ולא לנסות להתקין לבד.

:צרו קשר
נשלח בהצלחה