חייגו 073-3744315

רשימת מוצרים (0)

למה עדיין יש רדיו דיסק לרכב?

אתם בטח זוכרים את הרגע בו קניתם את ה-CD הראשון בחייכם, אבל כמה מכם זוכרים את ה-CD האחרון שרכשתם? זה בטח היה ממש מזמן. וגם אם אתם לא מאלה שממהרים לאמץ כל טכנולוגיה חדשה שיוצאת לשוק, כנראה שכבר עברו כמה שנים טובות מאז זנחתם את הדיסקים לטובת הסמארטפון שהחל לספק לכם את כל הצרכים המוזיקליים. אז אם זה המצב, איך זה שאנחנו עדיין רואים דיסקים בכול מקום?

מי עדיין קונה דיסקים?

נראה כאילו כנגד כל הסיכויים, רבים עדיין ממשיכים לקנות דיסקים. המגזין הניו-יורקי Billboard דיווח כי במחצית הראשונה של שנת 2015 ירדו מכירות הדיסקים בחצי לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, אבל עדיין הם הסתכמו ב-56.6 מיליון יחידות. כלומר, למרות האפשרויות הדיגיטליות הנרחבות להאזנה למוזיקה, הדיסקים עדיין נמכרים בעשרות מיליונים.

אז אל תמהרו להספיד את הדיסקים, יומם ממש אינו קרוב. עדיין הגיוני לרכוש דיסקים. עבור חברי הלהקה, הדיסקים הם דרך זולה לפרסום המוזיקה שלהם ולהפצתה בקרב האוהדים שמגיעים להופעות ורוצים לקנות את הסחורה שהלהקה האהובה מוכרת. עבור המעריצים, הדיסקים עדיין מושכים את הקהל המבוגר יותר שאולי לא משתמש ב-iTunes, ובעיקר את אלה שאוהבים להאזין למוזיקה במכונית. נראה כי כוח המשיכה של הדיסקים טמון גם בקלות שבה הם מאפשרים להשמיע מוזיקה במכונית, וזו כנראה התשובה הפופולרית לשאלה "מדוע אנשים עדיין קונים ומשתמשים בדיסקים".

האם מדובר בהרגל או בנוסטלגיה?

אם תשאלו כמה מחבריכם למה הם ממשיכים לקנות פריט שעבר זמנו, תגלו שחלקם קונים דיסקים כי יש להם רדיו-דיסק במכונית. בדרך כלל הם מעדיפים להשתמש ברדיו הדיסק המוכר והנוח על פני חיבור הסמארטפון ב-USB או בבלוטות', או במקום MP3 המחייב לקודד קבצים כדי להעתיק או לצרוב קטעי מוזיקה שיוכלו לשמוע במהלך הנסיעה.

יש כאלה המשתמשים ברדיו-דיסק מאחר שנהיגה במכונית היא הזמן היחיד ביום שבו הם באמת יכולים להאזין למוזיקה באיכות טובה שמספק ה-CD. בנוסף, הדיסקים מזכירים להם את ימי הנעורים או את אוסף האלבומים האהוב עליהם. ייתכן באמת שהגורם הנוסטלגי המאפשר להאזין למוזיקה שמושמעת באופן פיזי ולא וירטואלי, הוא זה שעדיין חשוב להם.

מודלים חדשים של מכוניות – עם או בלי רדיו דיסק

יש כמה יצרני רכב דוגמת טסלה שמציעים היום מכוניות ללא נגני תקליטורים. אבל חברות רכב רבות אחרות כגון פולקסווגן, פורד, מיצובישי או לקסוס שהוציאו דגמים חדשים לשוק רק בשנה שעברה, עדיין משלבות נגן CD כחלק ממפרט הרכב.

בשנת 2013 פרסם מגזין הרכב הדיגיטלי Cars.com ראיון עם חברת פורד שבו היא הכריזה שהוצאת נגני התקליטורים מהמכוניות היא החלטה שצריכה להתקבל על ידי הלקוחות. לכן, החברה עוקבת אחר רמות השימוש בנגן התקליטורים ותגיב בהתאם. בינתיים, היא ממשיכה לייצר דגמים חדשים שכוללים רדיו-דיסק ברכב.

:צרו קשר
נשלח בהצלחה