חייגו 073-3744315

רשימת מוצרים (0)

מערכות שמע לרכב

אין לכם שום מושג על מערכות שמע לרכב? אם כך, יש רק עובדה בסיסית אחת שאתם צריכים להיות מודעים לה: לא מדובר באיזו נוסחה מתמטית מסובכת המשמשת לחישוב רמות עוצמת הרמקולים או לחישוב המיקום האופטימלי שלהם.

שדרוג המערכת לא קשור גם לניצול כל האפשרויות הטמונות במערכת השמע של יצרן הרכב, וגם לא להוספת סוללה. השדרוג לא עוסק בטיפ לוהט באשר למקום שבו ניתן להשיג את ציוד האודיו הזול ביותר. הדבר החשוב ביותר שעליכם לזכור הוא שמערכת הסטריאו ברכב לא תשמע טוב כמו שאתם אולי מצפים, וזו אינה אמירה שיפוטית.

העובדה היא שמערכת שמע לרכב היא אחד הרכיבים המוזנחים על ידי כל היצרנים בעולם, לטובת צבירת רווחים, ומרבית הלקוחות אפילו לא מבינים מה הם מפסידים. היצרנים, מצדם, מסתפקים בכך שמערכת הסטריאו טובה דיה עבור רוב הצרכנים.

בחנו את מערכת השמע הקיימת

אז איך תדעו אם מערכת השמע המותקנת ברכב שלכם זקוקה לטיפול קשוב ואוהב? הנה מבחן שתוכלו לבצע אפילו היום:

שבו במכונית וסגרו את הדלתות והחלונות.

שימו במערכת השמע את הדיסק האהוב עליכם והפעילו את הווליום במלוא העצמה. אל תחששו להשמיע את המוזיקה בווליום גבוה מכפי שאתם רגילים בדרך כלל (תוך התחשבות במנוחת השכנים, כמובן), אבל גם אל תפוצצו את עור התוף שלכם.

האזינו למוזיקה במלוא הקשב והריכוז.

כעת, שימו לב לכמה דברים. ושוב, אינכם צריכים להיות מומחים בתחום האודיו כדי להבחין בהם:

האם אתם מגבירים את הטרבל (treble) בגלל חוסר צלילות? זו תופעה ששדרוג יוכל לסדר.

האם אתם מגבירים את הבס כדי לקבל סאונד חלול יותר? גם זו תופעה ששדרוג יוכל לפתור.

האם המוזיקה נשמעת לכם מעוותת כאשר העוצמה מוגברת? ניתן לטפל בבעיה באמצעות שדרוג קל.

איפה מתחילים?

יש דרכים שונות שבהן גם מי שאין לו מושג בתחום, יוכל לשדרג את מערכת השמע של יצרן הרכב, אך קודם חשוב שתשאלו את עצמכם כמה שאלות:

עד כמה חשוב לכם התקציב והאם יש לכם כסף רב להוציא על שדרוגים?

האם ברצונכם לשפר את הסאונד מבלי להחליף את הסטריאו של יצרן הרכב?

האם תעדיפו להיפטר מהמערכת של יצרן הרכב ולרכוש מערכת חדשה?

עד כמה חשובים לכם צלילי הבס?

האם אתם אוהבים להאזין למוזיקה בעוצמה גבוהה?

לא תאמינו עד כמה התייחסות לשאלות אלה תוכל לכוון אתכם לבניית מערכת שמע נהדרת ברכב.

שדרוג מערכת השמע לרכב תוך מודעות לתקציב

אם התקציב שלכם מצומצם, תוכלו להחליף בכל פעם רכיב אחר ובסופו של דבר תהיה לכם מערכת שמע מותאמת אישית. לפעמים כדאי להתחיל ברמקולים, כי אלה המגיעים מיצרן הרכב בדרך כלל די אנמיים. אין ספק שתבחינו בשיפור גדול במערכת הסאונד על ידי החלפת הרמקולים הקדמיים. בדקו שהרמקולים שבחרתם אכן מתאימים ליחידת הרדיו דיסק (Head Unit) ברכב שלכם.

שדרוג מערכת השמע של יצרן הרכב

לאחר החלפת הרמקולים לאיכותיים יותר, אפשר לשקול גם התקנת מגבר שיש בו Speaker Level Inputs, כדי שאפשר יהיה לחבר את המגבר למערכת השמע של היצרן. כאשר מוסיפים מגבר אחד או יותר, ישנה גם אפשרות להוסיף סאב-וופר (subwoofer), רכיב המפחית את התדירויות הנמוכות מאוד של הבס. תוכלו להוסיף גם מעבד קול דיגיטלי שישפר את הצליל המופק מכל הרמקולים.

בניית מערכת סטריאו

כאשר בונים מהיסוד מערכת סטריאו לרכב, האפשרויות מרובות. לכן מי שחסר ניסיון, יעדיף בדרך כלל להימנע משינוי דרסטי שכזה. אבל אם אתם באמת רוצים לצלול פנימה, כדאי להתחיל בחשיבה על התכונות שאתם מחפשים במערכת השמע שלכם. כך תוכלו למצוא את יחידת הסטריאו המושלמת.

הוספת בס

אם הדבר היחיד שבאמת חסר לכם הוא בס, תוכלו להוסיף מגבר סאב-וופר למערכת השמע של היצרן. אם תרצו, ניתן בהשקעה נמוכה יותר להוסיף סאב-וופר בלבד.

ווליום גבוה

מאוכזבים מעוצמת השמע הנמוכה? כדאי להוסיף מגבר למערכת. אם אתם משאירים את מערכת השמע של היצרן ייתכן שתצטרכו מגבר עם Speaker Level Inputs, אבל קחו לתשומת לבכם שישנן יחידות רדיו דיסק של היצרן שמגיעות עם Line Level Outputs. כאשר מוסיפים מגבר עוצמתי למערכת השמע של היצרן, קל להכניע את הרמקולים. וכשלוקחים זאת בחשבון, אולי עדיף לשדרג את הרמקולים כאשר אתם מעדיפים לשמוע מוזיקה בווליום גבוה.

:צרו קשר
נשלח בהצלחה