חייגו 073-3744315

רשימת מוצרים (0)

מה עדיף להתקין – רדיו דיסק או מערכת מולטימדיה?

אם פעם רדיו דיסק היה נחשב לפריט יקר ערך ברכב שלכם, הרי שהיום אף מכונית חדשה לא נמכרת בלעדיו. אך עם כניסת הסמארטפונים לחיינו אי שם ב-2007, נעשה זינוק משמעותי בכל הקשור לעולם הסטריאו ברכב ומזה שנים ספורות מחברים את שני העולמות – מערכת אנדרואיד שהיא למעשה מערכת מולטימדיה.

מערכות אלו נמכרות עם רוב הרכבים החדשים ודוחקות אט אט את הרדיו דיסק המסורתי אליו התרגלנו. מהם ההבדלים העיקריים בין שני סוגי המכשירים ואיזה מהם יוכל להועיל לכם יותר? רדיו דיסק יוכל לבצע ומיועד לבצע בדרך כלל שתי פעולות בלבד – השמעת תחנות רדיו או נגינת דיסק. לעומתו, מערכת מולטימדיה מבוססת אנדרואיד יכולה לשרת אתכם במגוון רחב של שימושים:

דיבורית בלוטות' – רוב מערכות האנדרואיד כוללות בתוכן דיבורית בלוטות' המתחברת לטלפון הנייד. בשונה מדיבורית רגילה, על צג המערכת תוכלו לראות מי איש הקשר המחייג אליכם ולענות ישירות מהצג או מההגה. ניתן אומנם לחבר דיבורית בלוטות' גם לרדיו דיסק (התומך בהתקן זה) אך מדובר בחוויה מוגבלת למדי.

חיבור USB – חיבור USB מאפשר לכם לחבר כונן נייד (דיסק און קי) המכיל סרטים או שירים בפורמט MP3. עם זאת, לפני קניית המערכת מומלץ לבדוק האם היא תומכת בנגינת קובצי מוזיקה נוספים.

שליטה מלאה בסמארטפון – גדולתה של מערכת מולטימדיה מבוססת אנדרואיד היא יכולתה להתחבר לסמארטפונים שונים. באמצעות מסך מגע גדול ונוח (לרוב בגודל 7-10 אינץ') תוכלו להשמיע שירים ישירות מהטלפון הנייד, לדפדף בתמונות, לצפות בסרטים או לגלוש לאתרים.

מערכת ניווט – קיימות מערכות אנדרואיד הכוללות מערכת ניווט מובנית. מדובר בשדרוג משמעותי לעומת ניווט באמצעות סמארטפון, שכן קל יותר ונוח לנווט דרך מסך מגע גדול, קריא וברור.

מצלמה אחורית – חלק מהמכוניות כבר נמכרות עם מצלמה אחורית, אך אם מדובר ברכב ישן יותר שאתם רוצים להתקין עליו מצלמה, תוכלו להשתמש בה רק עם מערכת מולטימדיה – ואפילו בסיסית.

קולנוע על גלגלים – אחד הפינוקים הגדולים של הנוסעים במושב האחורי הוא צפייה בסרט במהלך הנסיעה. המסכים מותקנים על גבי משענות הראש של המושבים הקדמיים, ומחוברים ישירות למערכת המולטימדיה ממנה ניתן לשלוט על עוצמת השמע, בחירת הסרט, הפעלה, עצירה וכדומה. יחד עם מגבר חזק ומערכת רמקולים היקפית הכוללת סאב וופר וטוויטרים, מדובר בתענוג אמיתי שיהפוך כל נסיעה לחוויה.

איכות הצליל – באופן עקרוני איכות השמע בדיסק טובה יותר (קידוד יותר דחוס בדרך כלל) עם זאת קבצים באיכות טובה מאוד קרובים באיכותם לדיסק עד כדי כך שמי שלא מומחה, לא יוכל להבחין. לכן קשה לייחס איכות צליל דווקא לרדיו דיסק או למערכת מולטימדיה מאחר והיא נובעת גם מאיכות המגבר והרמקולים. רוב מערכות הסאונד לרכב מאפשרות חיבורים נוספים למגברים חזקים יותר, ושליטה יותר מגוונת בצליל. למשל, תוכלו לראות על מסך המגע אקולייזר השולט בעוצמות תדרי הצלילים ולכוון בעזרתו את איכות השמע בדיוק כפי שאתם רוצים.

כמה זה עולה לנו?

מערכות מולטימדיה מבססות אנדרואיד תהיינה לרוב יקרות יותר מרדיו דיסק. אך מעבר לשורת המחיר הסופית, כדאי לבחון את התועלת שתקבלו ממערכת כזו: אם ניקח בחשבון כי הרדיו דיסק מוגבל מאוד ביכולותיו, נמצא שמערכת אנדרואיד מציעה מגוון רחב בהרבה של פינוקים – מוזיקה, חיבור למכשירים ניידים, ניווט, חיבור למצלמה ועוד.

אז רדיו דיסק או מערכת מולטימדיה?

אם אתם לא רגישים לסאונד באופן חריג, היתרונות ברדיו דיסק כנראה לא יצדיקו את הויתור על מערכת מולטימדיה נוחה ומתקדמת. מצד שני, חלק ממערכות המולטימדיה באות גם עם דיסק, ואז אתם נהנים מכל העולמות.

למגוון רדיו דיסקים

למערכות המולטימדיה

 

:צרו קשר
נשלח בהצלחה