חייגו 073-3744315

רשימת מוצרים (0)

תקלות נפוצות ברמקולים לרכב

זה קורה לכולנו: בדיוק ברגע השיא של השיר שאנחנו הכי אוהבים לשמוע בנסיעה, אחד הרמקולים מחליט לשתוק או לגמגם ומשבית לנו את כל השמחה. רמקולים לרכב יכולים לשדרג את איכות וחוויית הנהיגה, והופכים אותה לכיף של ממש – גם בפקקים וגם בדרך לעבודה.

אבל כמו כל רכיב חשמלי גם הם עלולים להתקלקל, וכדאי לזכור שרמקולים לרכב פועלים בתנאים שונים מאלה של מערכת סטריאו ביתית: הם חשופים לחום וקור, טלטולים, לחות, אבק – ובתוך כל אלה אנחנו מצפים לקבל מהם את התמורה הכי גבוהה.

תקלות נפוצות ברמקולים לרכב ופתרונות אפשריים עבורן:

הרמקול ברכב לא עובד

תקלה זו היא הנפוצה ביותר בכל מערכות הרכב, החל מהזולות המגיעות עם המכונית ועד היקרות שבהן. הסיבות לתקלה הן בחיבור החוטים לרמקול עצמו, ניתוק חוטי הרמקול מחיבורי המערכת או קרע באחד החוטים.

קטיעות סאונד

אין דבר מעצבן יותר מקטיעות סאונד, או כמו שאחרים אוהבים לקרוא לתקלה הזו: "רמקול מגמגם". איך זה קורה? אם הרמקולים בדלתות לא מותקנים כראוי, הברגים שמחזיקים אותם עלולים להשתחרר והרמקול מתחיל "לרקוד".
מכאן הדרך לתקלה שתיארנו קצרה מאוד: החוטים מתרופפים וגוף הרמקול עלול לגעת בפח המכונית ולגרום לקצר. כל מה שצריך לעשות הוא לחזק בחזרה את הרמקולים לתושבת כך שלא ייגעו בפח. מלבד גמגום, אתם עלולים לשמוע צליל צרוד מהרמקול. במקרה זה בדקו אם הוא לא התייבש והתפורר מהחום. אם כן, עליכם להחליף את הרמקול באחד חדש.

רעש לבן (Hiss)

רעש לבן הוא רעש קבוע (נשמע כמו Hiss) שנוצר מרכיבים אלקטרוניים חשמליים. תוכלו לשמוע אותו כאשר תפעילו את המערכת (ללא מוזיקה) ותגבירו את עוצמת השמע. חשוב לזכור שכל מערכת שמע מפיקה רעש לבן בעוצמות שונות, אך הבעיה מתחילה כאשר אותו Hiss משגע אותנו במהלך הנסיעה גם כאשר עוצמת השמע נמוכה. בדרך כלל, הסיבות האפשריות לרעש הן כבלים מאיכות ירודה שלא נותבו נכון בזמן ההתקנה ומעבירים השראה חשמלית ממערכות הרכב, מגבר שלא הותקן כראוי או רמקולים פגומים.

צלילים שורקים

בדומה לרעש הלבן, קיימת תופעה של "שריקות" שמקורן בהשראה מסיבובי המנוע. הסיבות לתקלה דומות, אבל לרוב מדובר ברכיבים זולים שאינם מוגנים מהשראות חשמליות, וחיווט שלא נעשה באופן מקצועי, לא מעוגן היטב לדפנות הרכב וממוקם קרוב מדי למערכות הרכב.

יש לכם תקלות ברמקולים? רוצים לשדרג את חוויית השמע ברכב? חייגו עכשיו לקאר מובייל

:צרו קשר
נשלח בהצלחה